in

JEEJJEEJ

Štúdium v dobe covidu

Ahojte, sme tím 28 študentov s triednou pani profesorkou z našej Alma mater – Gymnázia Jána Hollého v Trnave. Zdravíme všetkých čitateľov Starého Blesku. Už od októbra sme našu triedu, ako aj vy ostatní spolužiaci, vymenili za obrazovku a týždeň čo týždeň sa učíme cez MS Teams. Ten sa stal svedkom našich úspechov, zodpovednosti či podvodov, pozitívnych či negatívnych nálad i správ. Skoro ráno by sme ho najradšej nevideli, no každý deň do tretej však pri ňom presedíme a sme radi, že máme čas na tzv. „psychohygienu“. Radšej ani nerátam čas, kedy strávime pri počítači hodiny prípravou domácich úloh, pretože by som sa narátal viac ako na matematike.

Aj cez všetko to učenie tu je jedna vec, ktorá nás teší na duši. Konečne budú jarné prázdniny a všetci si budeme môcť oddýchnuť od monitorov, ranného vstávania, ale aj zdĺhavých úloh. Veríme, že sa čoskoro vrátime do školy, do našich lavíc. Chýba nám ranná vôňa bufetu, príjemné prostredie našej triedy, pokecy so spolužiakmi, stretnutia,tváre našich učiteľov, telocvičňa, labáky ale aj obedňajšie menu. Dúfam, že sa čoskoro táto éra covidu skončí a my sa budeme môcť vrátiť k svojmu starému režimu školského dňa.

Na záver, by som chcel vyzvať každého čitateľa, aby sa pridal k nám a spolu s jeho triedou si vytvoril cennú spomienku na toto obdobie online vyučovania.

Výsledné fotky nám neváhajte zaslať do redakcie!

autor: LUMI

Čo si myslíš?

Napísal/a Starý Blesk

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Pravda (literárna tvorba)

Besiedka s Alenou Sabuchovou