in

JEEJJEEJ

Poznáme 5 finalistov

dav

U nás na škole nie je pojem Cena René žiadnou novinkou. GJH sa do tohto literárneho programu zapojilo už trikrát a momentálne nás čaká štvrtý ročník. Pri slovnom spojení Cena René nejednému z nás prídu ako prvé na um knihy, ktoré čítame, hodnotíme, vymieňame si, diskutujeme o nich… Istým spôsobom tak pár mesiacov ovplyvňujú náš život. Autori k nám prichádzajú na besiedky a profesorky nás nabádajú čítať rýchlejšie, aby sme čím skôr poslali výsledky z našej školy.

Týchto 5 kníh pre rok 2020 ohlásili v stredu večer na Rádiu Devín a v týchto chvíľach by mali putovať k nám do školy. Pretože nie je známe, kedy budeme mať možnosť nakuknúť do školy a požičať si tak jeden z titulov, zoznam finalistov si môžete prečítať tu, alebo na stránke Anasoft Litera. 

Do Literárneho Informačného Centra zavítala aj malá delegácia z nášho gymnázia, aby poskytla stručné informácie o priebehu a postoju školy k tejto výnimočnej cene. Hoci nás do videa nezaradili, rozhovor si môžete vypočuť v odkaze na zvukový záznam.

Finalisti:

  • Peter Balko – Østrov
  • Mariana Čengel Solčanská – Jánošík 
  • Juraj Červenák – Les Prízrakov 
  • Katarína Kucbelová – Čepiec
  • Alena Sabuchová –Šeptuchy 

Tento rok tak máme o zábavu postarané. Hoci porota nevybrala žiadnu poviedku (či súbor poviedok), myslím, že sa máme na čo tešiť. Medzi finalistami máme fantasy, biografiu či spoločenský román. Výber je naozaj pestrý a dané diela sú každé z iného cesta, a tak si každý nájde svojho favorita. 

Pre tých, ktorých zaujímajú slová autorov o ich dielach nechávam dole link na stránku Rádia Devín a aj link na Facebookovú stránku, kde si môžete vypočuť (pozrieť) rozšírený záznam včerajšieho vysielania.

Zaželajme si teda veľa chuti a entuziazmu do čítania! 

Sľúbené odkazy: 

Zvukový záznam (celé): http://radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a520/00/0022/002286/00228628-1.mp3 

Video (zostrih): https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=561362114797950&id=263576043678472

ps. Fotografia k článku je z novembrového vyhodnotenia Ceny René 2019 

Čo si myslíš?

Napísal/a Táňa Beluská

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Fashionmánia

Kraťasy