in

Moja labutia pieseň

Portál slovník.sk definuje slovné spojenie ‚labutia pieseň‘ ako posledný význačný čin, prejav pred zánikom. Znie to trochu prehnane, ja viem, ale posledný príspevok som chcela začať trochu dramaticky. Nasledujúce vety sú trochu sentimentálne, tak mi to prosím odpusťte. 

Posledných päť rokov môjho života bolo naozaj krásnych. Hoci sme neriešili vraždy, ale matiku, v laviciach s nami nesedeli nadprirodzené bytosti a počas prestávok na chodbe nikto zborovo nespieval, nejaký film by sa z toho zostrihať dal. Ocitla som sa v druhom roku fungovania bilingválneho programu – experimentu. Videla som zopár kútikov sveta, veľmi veľa som sa naučila, spoznala som úžasných ľudí, ktorých nikdy nechcem stratiť… Spomienky na moje stredoškolské časy budú v mojej mysli hádam dokonca života. Prišli výhry aj pády, smiech aj slzy (tí, ktorí ma poznajú vedia, že ich bolo dosť…), radosť aj smútok. Ak by som sa ocitla v roku 2016 a opäť vyberala strednú školu, neviem, či by som zaváhala. Vždy existujú tie prekliate ‚‚Čo ak…,‘‘ otázky, ktoré vŕtajú v hlave. Napriek tomu si myslím, že cesta, ktorú som si zvolila bola tá najlepšia možná.

Úprimne, je mi smutno, že už odchádzam. Priznám sa, že mám trochu strach z môjho nasledujúceho štúdia. Zase si musím zvyknúť na nové prostredie, ľudí a denný režim. Akonáhle sa niekde usalašíte, musíte znova začínať od začiatku. Ale tak to v živote chodí, pretože zmena je nevyhnutná.

Mohla by som sa ešte rozpísať a priblížiť vám mojich päť posledných rokov. Radšej sa však podelím o niektoré skúsenosti a užitočné tipy, ktoré som nadobudla. Predsa len budú osožnejšie.

  • Mať dobrý kolektív je na nezaplatenie. Neboli sme trieda, o ktorej by učitelia snívali, ale že vraj s nami bola aspoň sranda.
  • Každý učiteľ ocení snahu, ktorú vynaložíte. Platí to aj naopak. Oceňte snahu, ktorú učitelia vkladajú do svojich hodín. Predsa len to robia pre nás.
  • Každá olympiáda, súťaž a projekt do ktorého sa zapojíte je skvelé využitie času a nadobudnutie skúseností.
  • Nevyčítajte si obdobie, v ktorom nie ste produktívni. Aj naša myseľ si potrebuje oddýchnuť.
  • Na učenie slovíčok sú najlepšie kartičky s prekladmi.
  • Aj keď vie byť gympel poriadna makačka, užívajte si tých niekoľko rokov plnými dúškami. Tiež som neverila tým rečiam ako rýchlo to ubehne, ale kus pravdy na to je. 

Ďakujem všetkým učiteľom a učiteľkám, ktorí ma počas štúdia veľmi podporovali a pomáhali mi. Nebudem spomínať každého osobne, aby som na niekoho náhodou nezabudla, preto verím, že každý z nich vie, že tieto riadky patria ja jemu. Vážim si všetky rady a múdra, o ktoré ste sa so mnou podelili, keď som to najviac potrebovala.

Ďakujem svojím spolužiakom, s ktorými sme vytvorili takmer dokonalý kolektív. Mali sme maličké nezhody, na tom nie je nič prekvapivé, ale imatrikulačky, lyžiarsky, školské výlety, divadlá, GJH paries, Duchonka a ostatné spomienky s vami sú neskutočné.

Ďakujem, za každý úsmev. Ďakujem všetkým, ktorí sa ocitli v mojom živote, hoci len minimálne, pretože aj vďaka nim som tým, kým som. Ďakujem za nezabudnuteľných 5 rokov. Bolo mi cťou byť súčasťou komunity Gymnázia Jána Hollého a Starého Blesku. 

V neposlednom rade by som chcela novej šéfredaktorke, Hanke Šedivovej, popriať veľa šťastia, trpezlivosti a tvorivej nálady. Verím, že Starý Blesk bude v tých najlepších rukách.   

Čo si myslíš?

Napísal/a Táňa Beluská

Komentáre

Zanechaj odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Vďaka Vám za všetko, majstre!

Odchádzajúce celebrity Starého Blesku