in

JEEJJEEJ

Medzitriedna futbalová liga

Možno nie všetci viete, no po prerušení z minulého roka, sa u nás na škole pod iniciatívou pána profesora Jána Kovalčíka znovu rozbehla Medzitriedna futbalová liga, ktorú dopodrobna spracúva. Liga prebieha počas prestávok s trvaním 20 minút, s tým, že zápas trvá 10 minút a hrá sa 3+1 hráčov na ihrisku. Tento týždeň (20.-26.9) sa uskutočnilo  prvé kolo ligy, ktoré nám prinieslo zmiešané i prekvapivé výkony. Celkovo sa odohrali 4 z 5 zápasov.

1. zápas

Hneď v utorok 21.9 sa nám predstavili tímy Termix a Tj Družstevník Ronaldo (Sexta A). Tím Tj Družstevník Ronaldo sa ani nedostal za polku ihriska a hráči tímu Termix pripísali prvý skalp, čím ukončili zápas s konečným stavom 2:0 .  Oba góly prileteli z nohy Miroslava Turoňa (3.A) po asistenciách od Patrika Paulena (4.B) v 3. a 9. minúte zápasu.

2. zápas

V stredu sa nám mali predstaviť až dva zápasy, no pre viacpočetné zranenia v tíme Dámy a J.T sa zápas odložil o týždeň, na 29.9. Po siedmej hodine však prebehol zápas medzi FK Členky (Kvinta A) a 1.C, ktorý mal dokonca ešte miernejší priebeh a tesnejší výsledok ako zápas predchádzajúci, keďže sa zápas skončil so skóre 1:0

3.zápas

3. zápas mal už značne jednoliatejší priebeh a aj jednoznačnejší výsledok. Tento zápas bol medzi tímami Lingardinhová sedmička a Opoi (1.DA), kde si hráči  Lingardinhovej sedmičky vystrieľali víťazstvo 5:0 vďaka svojej nekompromisnej taktike vysokého nátlaku a využitia vekovej a skúsenostnej prevahe. Lukáš Denkócy si vylepšil skóre o gól a asistenciu, ktorou pomohol Vendelínovi Čierňavovi pri otváracom góle. Morálku pokazil aj vlastný gól od Adama Škubala, ktorý zarazil do brány loptu z kopačky Tomáša Lopatku. Patrik Mikuš si ku koncu pripísal 2 góly, pričom pri jednom mu asistoval jeho brankár Tadeáš Holásek. Netreba však opomenúť nádherné akcie, ktoré Opoi dokázal vytvoriť pred bránou súpera, kedy sedmička prestala dýchať a Tadeáš Holásek bol nútený sa v bráne pohnúť, aby zachytil letiace lopty.

4. zápas

Štvrtý zápas sa niesol v podobnom duchu, kedy jednostrannou dominanciou 4.B, 4.DA zdolala FC Hrochoť(Septima A) a Nikolas Boris si v tomto zápase pickupol quadru a dostal sa do čela tabuľky strelcov. Jednoznačný výsledok pripisujem neskúsenosti hráčov tímu FC Hrochoť, ktorý však ukázali ducha a bojovali naplno až do konca.

Zápasy druhého a tretieho kola na týždeň 27.9.-1.10. 2021

Pondelok 27.9: 13:30 Šajdíkove Humence (4.CA, 3.DA) – Termix

11:20  1.C – 4.B, 4.DA

Utorok 28.9:   12:25  Opoi (1.DA) – TJ Družstevník Ronaldo (Sexta A)

13:30  FC Hrochoť (Septima A) – Lingardinhová sedmička

Streda 29.9:    12:25  Dámy a J.T – Šajdíkove Humence (4.CA,3.DA)

Štvrtok 30.9:  12:25  Lingardinhová sedmička – 1.C

13:30 Opoi (1.DA) – FC Hrochoť (Septima A)

Piatok 1.10:    12:25  FK Členky (Kvinta A) – Dámy a J.T

Aktuálne poradie tabuľky je:

Zápasy a novinky si môžete priebežne sledovať v aplikácii Winner pod názvom Medzitriedna futbalová liga GJHTT. Podrobný návod poslal pán profesor Kovalčík na Edupage 18.9.