in

KNIHA – Flotila – Ernest Cline

Názov knihy: Flotila

Autor: Ernest Cline (autor bestsellera Ready player one)

Počet strán: 345

Obsah: Technológie sa zlepšujú, a tak sa zlepšuje aj kvalita zážitkov hráčov z hrania hier. No čo ak sa počítačová hra stane skutočnosťou? Zack je obyčajný stredoškolák, tesne pred maturitou s nulovou predstavou o ďalšom živote. Síce sa ho mama snaží prehovoriť k nástupu na vysokú školu, Zacka zaujímajú len počítačové hry. Jeho vášeň sa však stane realitou a okrem práce, ktorá ho naozaj zaujíma, objaví ešte jeden dôležitý aspekt života.

Recenzia: Všetci milovníci sci-fi a hlbokých príbehov pozor! Máme tu poklad medzi knižkami! Kniha okrem strán s textom obsahuje aj doplňujúce mapy na začiatočnej a koncovej strane spojenej s väzbou, čo skvele dotvára zážitok z príbehu a pomáha predstavivosti. Začiatok sa možno tvári priveľmi umelo a silene, akoby sa nám autor snažil násilne do hláv vtlačiť pohľad na iný svet, no neskôr si uvedomíme, že to je nutnosťou a v knihe ako celku to neprekáža. Ako som už spomínala, sci-fi milovníci si prídu na svoje, no nachádzajú sa tu aj prvky romantiky, čo môže spraviť radosť iným čitateľom. Ak porovnám slávny debutový príbeh autora (Ready player one) a tento príbeh, oba majú podobnú gradáciu deja. Síce som prvý príbeh videla len vo filmovom spracovaní, oba príbehy končili podobne. Autor nechá čitateľov dlhšie v napätí a v očakávaní rozuzlenia deja, no napokon príde perfektne premyslený koniec, ktorý chytí všetkých za srdce. V príbehu sa objavujú aj pojmy z oblasti astronómie, no vždy je vysvetlené o čo ide, čiže sa nemusíte báť, že by ste niečomu nerozumeli.

Poznámka: Podobne ako vo filme Ready player one sa objavili staršie skladby hlavne z konca minulého storočia, aj v tomto príbehu sa spomínajú podobné skladby z tohto obdobia. Na poslednej strane sú vypísané a odkaz na playlist na spotify, kde sa nachádzajú nájdete TU.

Čo si myslíš?

Napísal/a Hana

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Cestujeme s Bleskom

CERN má nový objav