in

JEEJJEEJ

GJH rewind 2019/20

Uplynulý školský rok bol naozaj výnimočný. Nebolo to len preto, že sme študovali z domu, ale aj vďaka mnohým akciám a udalostiam. Na záver by sa patrilo trošku si zaspomínať a preto vám prinášam súbor toho naj.

Hneď na začiatku školského roka nahradila triedne knihy aplikácia Edupage. Gymnázium prešlo na elektronickú formu. Menili sa učebne, rozvrhy, chýbali sme sa neexistujúcich hodinách… Našťastie sme po počiatočnom chaose nabrali ten správny smer a dokonca sme si zvykli aj na pípanie sa ISICmi pri vchode v šatniach. Vtedy sme ani netušili ako veľmi sa nám táto elektronická podoba zíde v marci…

V septembri sa uskutočnili viacdňové exkurzie do zahraničia. Tou prvou bol výmenný pobyt v Sangenhausen. Naši študenti si každoročný výlet veľmi užili. Spoznali krásne miesta, super ľudí a konali veľa rôznych aktivít. V nemecky hovoriacich krajinách aj zostávame, pretože sa v Rankweili konal minuloročný Euroweek. Naša malá delegácia mala možnosť stráviť týždeň v prostredí nádherných Álp, kde sa každý deň diali zaujímavé veci.

V októbri sme, už tradične, vítali v našich radoch prvákov aj primanov. Imatrikulačky zorganizovali triedy 3.B a Septima.

Po búrlivej volebnej jeseni dočasných riaditeľov zasadla na riaditeľskú stoličku Ing. Marianna Katreniaková.

V novembri nastali oslavy storočnice GJH. Hoci sme oslavovali až po pol roku, bolo to vo veľkom štýle. Program v Divadle Jána Palárika bol tvorený výstupmi nadaných žiakov našej školy, ktorí si pripravili profesionálne vystúpenia. Do programu sa zapojili aj bývalí študenti, profesori a všetci ktorí majú ku GJH blízko a podelili sa s nami o svoje zážitky. 

V polovici decembra sme otvorili dvere gymnázia a dovolili sme nádejným študentom nakuknúť ako vyzerá budova gymnázia, výučba alebo celkový život na škole.

Rok 2020 sme začali voľbami do školského parlamentu. Ten začal hneď konať a žiaci zvolení do rady školy nám ukázali, že kde je vôľa, tam je cesta. Študentský život nám nádherne skrášlili obnovenými výklenkami s vakmi, lavičkami a pestrými maľbami, za ktoré patrí im, aj tímu, ktorý to celé zrealizoval veľká pochvala.

Vo februári sme sa zabávali na školskom plese. Tento rok sa plesová noc niesla v duchu prechádzky po červenom koberci a odovzdávania Oscarov.

Hoci je škola miesto apolitické, vo februári sa konali simulované voľby. Možnosť voliť za preferovanú stranu do parlamentu mali všetci žiaci starší 15 rokov.

Od januára do marca mali študenti prvého ročníka, kvinty a tercie príležitosť ísť na lyžiarsky výcvik na starých dobrých Táloch. Či už sneh bol, či nie, tento triedny teambuiling je skrátka nezabudnuteľný pre každého zúčastneného.

Samozrejme asi najväčšou kuriozitou bola práve pandémia koronavírusu, ktorá výrazne ovplyvnila naše životy. Od polovice marca sme študovali distančnou formou. Písomky sme písali online. Dennodenné upozornenia na Edupage či prostredníctvom mailov sa stali bežnou záležitosťou. So spolužiakmi a učiteľmi sme sa videli len prostredníctvom videohovorov. Veľká zmena prišla aj v máji, kedy sa oficiálne zrušila interná časť maturít. Študentom sa uzatvorili známky z priemeru na koncoročných vysvedčeniach, alebo si išli študenti obhájiť známku pred komisiu. V tejto chvíli si dovolím povedať, že sme sa s celou situáciou vysporiadali veľmi dobre. Ostáva nám už len dúfať, že v nej nebudeme naďalej pokračovať v septembri.

Na jar zažil veľké veci aj Starý Blesk, ktorému bola vytvorená webstránka.

Napriek tomu, že sme v júni nechodili do školy, sa uskutočnila rozlúčka s maturantmi. V skromnejších podmienkach sa s našimi (už bývalými) spolužiakmi lúčili ich triedni učitelia a riaditeľstvo školy. (Viac sa dočítate v predchádzajúcom článku.)

Napokon sa v posledný júnový deň rozdali vysvedčenia a (ne)spokojne sme sa rozišli domov.

Počas roka sme sa zúčastnili mnohých divadelných predstavení , prednášok, besied alebo výchovných koncertov. Medzi žiakmi boli najobľúbenejšie Svet Médií, Polnočná omša, Tak sa na mňa prilepila, balet Esmeralda, Cestovateľské kino, beseda v rámci Smrekových dní či besiedka s Václavom Kostelanskym alebo Irenou Brežnou.

Tak, a je to! Máme za sebou krásny školský rok a pred nami sú ešte krajšie dva mesiace prázdnin. Aj počas nich bude stránka Starého Blesku stále aktívna, pribudnú články i súťaže, tak nás nezabudnite sem-tam pozrieť. Užívajte si leto (ale všetko s rozumom :-D)

Čo si myslíš?

Napísal/a Táňa Beluská

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Rozlúčka s maturantmi

Spievam po francúzsky – Krajčíková