in

JEEJJEEJ

Fashionmánia

Možno si už veľa z vás všimlo, že v poslednej dobe utrácame čim ďalej tým viac za obuv a oblečenie. Sme schopní utratiť aj niekoľko stoviek či dokonca tisícok eur za módny kúsok od známej designerskej značky. A povedzme si na rovinu ani ja nie som iný.

   Pri mojich posledných potulkách po Bratislave som zavítal do značkového obchodu s teniskami a oblečením. Veď mám ich doma len pätnásť ,prečo si nezaobstarať šestnáste.Na moje prekvapenie sa obchodík hemžil samými známymi tvárami. Jedna výstrednejšia než druhá. Pri pohľade na nich a na výšku ich účtenky ma zamrazilo. ,,Bože, koľko sú ľudia schopní minúť za luxusnú vec,“ povedal som si. Za vec, ktorá už o rok nebude v móde a skončí nenosená v skrini sa skoro pobili. Má to význam? Len sa ukazovať, že na to máme.Je takéto plytvanie naozaj potrebné? Uvedomujem si ,že mladí ľudia chcú vyniknúť a byť štýloví za doslova každú cenu. Ale nechýba nám trocha skromnosti? Práve v tejto ťažkej dobe ,ktorú prežívame, v čase krízy a hrozných ľudských trápení, si viac a viac uvedomujem, čo je v našom živote naozaj potrebné. Či míňať na luxus alebo pomôcť niekomu v núdzi .

        A nakoniec aj tak nás pri poslednom súde budú súdiť za naše skutky a nie za to ,čo máme oblečené alebo čo sme si všetko v živote kúpili. Veď ako aj spieva Jadra Nohavica vo svojej pesničke: ,,Aj tak si jedno ráno obujeme všetci tie isté papierové boty .“ A to nebude: ,,Ani fajné a ani pjekné.“

Čo si myslíš?

Napísal/a GabrielVajsábel

5

Hádaj kto som?

Poznáme 5 finalistov