in

Európsky deň jazykov

Vieš čo oslavujeme 26. septembra? Nie? Ak si nalistuješ kalendár, dozvieš sa, že v tento deň oslavujeme Európsky deň jazykov.

A keďže sme sa rozhodli podporiť jazykovú rozmanitosť v Európe aj počas pandémie COVID-19, neváhali sme osloviť žiakov vo veku 13 až 14 rokov, ktorí tak ako my študujú nemecký jazyk a pochádzajú z rôznych európskych krajín, aby si spolu s nami pripomenuli jeho dôležitosť.

Zapojili sme sa do skupinovej práce, pracovali v online priestore a vytvárali vedomostné kvízy, ktorých cieľom bolo dozvedieť sa niečo viac o našich školách, o mestách, v ktorých študujeme a spoznať európske krajiny ostatných študentov nemeckého jazyka a to vďaka digitálnej podpore.

Vytvárali sme prezentácie v power pointe, v ktorých sme ostatným ukázali, v akých krásnych kútoch Európy žijeme, kvízy v aplikácii kahoot, fotografické dokumentácie nášho dňa v padlet platforme a navzájom si ich v tento deň prostredníctvom elektronickej pošty posielali.

Poď sa pozrieť spolu s nami ako to vyzeralo a aké zaujímavé správy nám prišli od ostatných študentov nemčiny z celej Európy 🙂

Trieda TERCIA A.

Čo si myslíš?

Napísal/a Starý Blesk

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Talk on climate chages – prednáška

Kam povedú tvoje prvé kroky po otvorení inštitúcií?