in

Európska noc výskumníkov-mikrobiológia

V piatok, dvadsiateho štvrtého septembra, mali študenti Gymnázia Jána Hollého jedinečnú možnosť zúčastniť sa prednášky vedeckej pracovníčky Centra mikrobiológie a prevencie infekcií Trnavskej univerzity v Trnave, RNDr. Sone Kucharíkovej, PhD., ktorá sa uskutočnila v rámci Európskej noci výskumníkov. Dr. Kucharíková pôsobí na Trnavskej univerzite, kde sa vrátila po desiatich rokoch vedeckej činnosti za hranicami Slovenska.

Prednáška priblížila aktuálne problémy mikrobiológie*, čo je v súvislosti s prebiehajúcou pandémiou COVID – 19, často diskutovaná téma. Niet pochýb o tom, že tento, možno nenápadný, vedecký odbor popri medicíne má sľubnú a perspektívnu budúcnosť.

Pani doktorka Kucharíková vo svojej popularizačnej prednáške priblížila svoju akademickú cestu a vedeckú činnosť v zahraničí a aj na Slovensku. Pútavo spracovaná prednáška, pretkaná propagáciou štúdia mikrobiológie na Trnavskej univerzite, bola naozaj príjemným spestrením tohto piatkového dňa a za študentov gymnázia by som chcel poďakovať za jej čas a pánovi Mgr. Knapovi za iniciatívu zorganizovať takúto akciu na pôde nášho gymnázia.

Autor: Marek ŠUGÁR III.A


*Mikrobiológia je veda skúmajúca jednobunkové mikroorganizmy (najmä baktérie, huby, kvasinky a plesne), nebunkové organizmy (vírusy), ich život, vlastnosti, činnosti, ich význam pre život rastlín, zvierat a ľudí.

Čo si myslíš?

Napísal/a Stary Blesk

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Medzitriedna futbalová liga

Michalský poklad (znovu)otvorený