in

JEEJJEEJ

Celoškolský turnaj v League of Legends

Prežívame dobu, kedy o spoločenských aktivitách môžeme len snívať. Nerealizuje sa päťbojový, volejbalový ani futbalový školský turnaj. Túžba súťažiť a byť v spoločnosti ostatných ľudí je ale oveľa silnejšia, než zmierenie s tým, že sme odsúdení tráviť tieto dni doma. Preto sa mnohí z nás obracajú na e-športy. Pri tejto forme novodobého športovania sú účastníci vystavení rovnakému adrenalínu a vášni ako aj pri klasických športoch. Výhodou 21. storočia sú obrovské možnosti komunikácie, takže si hry môžeme vychutnať aj s priateľmi, na diaľku.

Pár šikovných hláv sa teda dalo dohromady a rozhodli sa usporiadať turnaj v hre League of Legends (‘Lolko‘) pre všetkých študentov GJH. Turnaj prebehol 13.2. popoludní cez komunikačnú platformu Discord, na ktorej máme aj školský server. Prinášame vám menší rozhovor o tomto turnaji, ktorý upevnil ducha našej školy. Zopár otázok zodpovedal iniciátor projektu, Branislav Vadovič.

Aká bola inšpirácia pre tento projekt? Prečo si vybral práve túto hru?

Keď mam byt úprimný tak inšpiráciou boli moji spolužiaci, ktorí hrávajú túto hru. Definitívne sme sa rozhodli pre League of Legends po krátkom prieskume na škole.

Koľko ľudí sa zapojilo? Aké boli ohlasy? Prekvapilo ťa niečo zo strany študentov? Aké si mal očakávania?

Turnaj ako taký dopadol nad naše očakávania. Prihlásilo sa 5 tímov a prišlo aj veľa divákov, čo nás veľmi potešilo. Nečakali sme takýto úspech.

Stane sa turnaj tradíciou?

Po ohlasoch na tento turnaj sa určite môžu študenti tešiť na ďalšie v blízkej budúcnosti, ale aj z iných hier ako len League of Legends .

Ako zatiaľ hodnotíš školský sever na Discorde? Dalo to veľa námahy navrhnúť a vytvoriť ho?

Zatiaľ náš Discord hodnotíme ako úspech, ale vždy je kam sa posúvať. Tento projekt zobral veľké množstvo času, ale mne osobne to toľko námahy nedalo vďaka ľudom, ktorí mi s tým pomáhali.

Vieme, že na Discorde prebiehajú každý týždeň ‚Herné soboty‘. Aké hry sa pripravujú pre študentov?

Na najbližšiu sobotu sa chystá pre študentov Minecraft, kde si budú môcť zahrať minihry so spolužiakmi. Do budúcna by sme chceli nechať hlavne študentov, aby si vybrali sami, akú hru by si radi zahrali.

Čo si myslíš?

Napísal/a Táňa Beluská

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Ako Elon kráča k Marsu

Čo vieš o vesmíre?