in

Babka, dedko, čo ste robili počas pandémie?

Už je to nejaký čas, čo sme doma. Nechodíme do školy, neflákame sa po meste ani nenavštevujeme kiná alebo rôzne podniky. Niekedy to vonku vyzerá ako z post-apokalyptického filmu (najmä pri pohľade na desivo vyzerajúce stany, kde sa testuje). Ale čas, ten stále beží.

Samozrejme, že podmienky, v akých sa momentálne nachádzame nie sú úplne ideálne. Životy sa nám celkom zmenili. Opäť sme sa dostali do monotónneho spôsobu života, v ktorom sú si dni tak podobné, že dátum vieme len vďaka rozvrhu online vyučovania. Trucovaním si ale nepolepšíme. Hoci nežijeme ten idylický život teenagerov, stále si ho môžeme istým spôsobom užiť.

Keď sa nás raz deti alebo vnúčatá spýtajú, ako sme prežili pandémiu v roku 2020 (lebo to potrebujú na hodinu občianskej náuky, či dejepisu) chceme im odpovedať, že sme sa ľutovali a opustil? Je jasné, že nie je ľahké nemyslieť na veci, ktoré mohli byť. Stužkové, zábavy, imatrikulačky a mnoho iných podujatí… Jedného to zamrzí. Chvíľu trvá, kým sa s tým ako-tak zmierime. Ale čo potom? V tom štádiu, kedy sme si povedali: ‚,no dobre, čert to ber‘‘.

Získali sme čas. Nemusíme ráno a poobede cestovať. Máme zredukovaný rozvrh hodín. Snažme sa to využiť v náš prospech. Maturanti iste ocenia, že majú viac času na prípravu na maturity. Môžeme si osvojiť nové koníčky alebo oprášiť tie, ktoré sme zavesili na klinec. Koľko z nás si stále hovorí, že bude cvičiť, ale nie dnes, lebo nemá čas? Teraz ho máme a pohyb sa nám určite veľmi zíde. Tie knihy, ktoré sme dostali pod stromček pár rokov dozadu sa tiež samé neprečítajú. Na zozname ‚must watch‘ filmov už sú niektoré poriadne dlho. Je hromada činností ktoré sme chceli jedného dňa skúsiť. Alebo len relaxovať a oddýchnuť si od života v strese. Hoci to nie je dokonalou záplatou na dnešnú situáciu, určite je to lepšie ako nič. Ak každý deň spravíme niečo užitočné, alebo dačo, čo nám prinesie radosť, pozmeníme priebeh nudných, rovnakých dní.

Snažme sa nezanevrieť na naše okolie. Kamarátov aj niektorých členov rodiny síce nevidíme tak často, ale stále sú tam. Prežívajú to isté čo my a je dobré byť s nimi v kontakte. Jedna hlúpa pandémia predsa nemôže zničiť roky budovania priateľstiev a vzťahov.

Nie je to jednoduché, ale určite nechcem aby mali moje vnúčence nudný referát o tom, ako ich babka celú karanténu nič nerobila.

Čo si myslíš?

Napísal/a Táňa Beluská

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Loading…

0

Komentáre

Internetové urban legends

5

Ako by u nás vyzeral "normálny" halloween?